IMF, Şubat ayında tespit edilen siber saldırı sonucunda 11 e-posta hesabının ele geçirildiğini duyurdu

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından Cuma günü yapılan açıklamaya göre, Şubat ayında tespit edilen bir siber saldırı sonucunda 11 e-posta hesabının tehdit aktörleri tarafından ele geçirildiği belirtildi.

IMF tarafından yapılan açıklamada, gerçekleştirilen siber saldırının ne zaman gerçekleştiği bilgisi yer almasa da saldırının 16 Şubat’ta tespit edildiği belirtilmiş. Bağımsız siber güvenlik uzmanlarının yardımıyla gerçekleştirilen soruşturma kapsamında, 11 e-posta hesabının ele geçirildiği tespit edilmiş.

Etkilenen e-posta hesaplarına ilişkin güvenlik önlemlerin yeniden sağlandığı ve başka bir tehditin olduğuna dair herhangi bir göstergenin olmadığı belirtilmiş.Soruşturma kapsamında  ihlale sebep olan hataların belirlenip, düzeltme önlemlerin alındığı belirtiliyor. 

IMF,  siber saldırının ne zaman gerçekleştiği  ve saldırı sonucunda hangi bilgilerin ele geçirildiği, bununla birlikte saldırıyı gerçekleştiren tehdit aktörlerine ilişkin herhangi bir ayrıntı yayınlamadı. Reuters’ın IMF kaynaklarından elde ettiği bilgiler göre ise üst düzey yöneticilere ait hesaplar bu saldırıdan etkilenmemiş.

Önceki Yazı

E-root Pazayeri davasında bir Moldova vatandaşı, 42 ay hapis cezasına çarptırıldı

İlgili İçerikler