Ticketmaster veri ihlali: Taylor Swift’in Eras turnesine ait bilet verileri sızdırıldı

Taylor Swift’in Eras turnesine ait binlerce biletine ilişkin barkod verilerini sızdırıldı.Tehdit aktörü, talep ettikleri 2 milyon doların ödenmemesi halinde bilinen ve popüler pek çok etkinliğe ait barkodun ve diğer verilerin yayınlanacağını belirtti.

“Sp1d3rHunters” takma adını kullanan tehdit aktörü, Taylor Swift’in Indianapolis, Miami ve New Orleans’taki gösterilerinin bilet verilerini içeren veri örneklerini tekrardan aktif duruma gelen BreachForums’da yayınladı ve diğer önemli konserler ve spor etkinliklerine ait 30 milyon ek barkoda sahip olduğunu iddia etti.

Kaynak: Webrecord

“Sp1d3rHunters” adlı tehdit aktörünün, yine BreachForums üzerinde daha önce Snowflake kaynaklı veri sızıntılarını satan “Sp1d3r”a ait başka bir kullanıcı olduğu düşünülüyor.

İlk olarak farklı bir kullanıcı tarafından exploit(.)in, daha sonra da 28 Mayıs 2024 tarihinde BreachForums üzerinde “ShinnyHunters” olarak bilinen bir tehdit aktörü, exploit(.)in’de yayınlanan gönderiyi yansıtan Ticketmaster gönderisini tekrardan paylaşmıştı. Diğer forumda olduğu gibi bu verileri  satın almak isteyen potansiyel alıcılara 500 bin dolar karşılığında verilebileceği belirtildi.

Önceki Yazı

KVKK – Haziran 2024 veri ihlali bildirimleri

Sonraki Yazı

Operation Morpheus: Kötü amaçla kullanılan 593 Cobalt Strike sunucusu kapatıldı

İlgili İçerikler